Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie

Zapoznaj się z opiniami absolwentów kursów oraz uczestników omówień rynku on-line prowadzonych przez SIG.

Uczestniczyłam w wielu szkoleniach oraz omówieniach rynku prowadzonych przez Pana Pawła Szczepanika. Mam również porównanie z innymi, dostępnymi na rynku ofertami, z których korzystałam. Nie ulega wątpliwości, że szkolenia organizowane przez Pana Pawła są nie tylko na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, ale co warte podkreślenia, prowadzone są w niezwykle interesujący sposób. Pan Paweł tak barwnie i obrazowo opowiada o sprawach rynku, że nie można czuć się znużonym nawet podczas 8-godzinnego wykładu! Dodatkowo podczas wykładów dzieli się z kursantami bardzo ciekawymi spostrzeżeniami z międzynarodowych rynków finansowych oraz doświadczeniami zdobytymi podczas wieloletniej pracy na parkiecie jako makler giełdowy. Odpowiada mi jego niezwykła logika rozumowania i praktyczne podejście do tematu.

Emilia, Sopot


Brałem udział w kilku szkoleniach organizowanych przez SIG, gdzie prowadzącym był Paweł Szczepanik. Moja opinia jest jak najbardziej pozytywna. Poza ciekawym i wartościowym programem merytorycznym, chciałbym podkreślić znaczenie prowadzącego Pana Pawła, który wywarł na mnie duże wrażenie. Paweł jest człowiekiem o ogromnej wiedzy praktycznej i umiejętności i jej przekazania. Prowadząc zajęcia wielokrotnie przytacza ciekawe, pouczające i czasami zabawne przykłady z życia parkietu. Posiada moim zdaniem bardzo ważną zaletę, jaką jest dystans do własnej osoby i własnych decyzji inwestycyjnych, które nie zawsze były trafne. Pozwoliło mi to zrozumieć, że sukces na giełdzie jest i w moim zasięgu.

Andrzej Kapa


Byłem uczestnikiem pierwszej serii szkoleń organizowanych przez SIG w 2011 roku oraz przez dwa lata uczestniczyłem w omówieniach rynku online. Teraz po ponad dwóch i pół roku i po paruset wykonanych transakcjach jestem w stanie obiektywnie ocenić, że szkolenia w SIG były warte każdego wydanego na nie grosza. Opanowanie materiału przekazanego przez pana Pawła jest dużym wyzwaniem ze względu na jego obszerność. Jeszcze większym wyzwaniem jest przestawienie psychiki, aby wykonywać transakcje zgodnie z przekazaną na szkoleniach strategią. W moim przypadku trwało to dwa lata i kosztowało wiele dosyć przypadkowych (niezgodnych ze strategią) transakcji. Po pewnym czasie wskazania ze strategii weszły mi w nawyk i w ciągu dwóch miesięcy odrobiłem wcześniejsze nieduże straty. W tej chwili gra na kontrakcie na Wig20 przynosi mi stały dodatkowy dochód w każdym miesiącu. Udział w tak doskonałym szkoleniu to tylko część sukcesu, reszta to ciężka i żmudna praca. Niezbędnym dla mnie uzupełnieniem było uczestnictwo w omówieniach rynku, na których pan Paweł prezentował zagrania zawsze zgodnie ze strategią, co pozwoliło mi znacznie lepiej zrozumieć strategię przekazaną na szkoleniach. Tak naprawdę mój mały sukces rozpoczął się po przeanalizowaniu tysięcy układów opisywanych przez strategię i po uświadomieniu sobie, że strategia faktycznie działa. Trading jest ciężkim kawałkiem chleba, ale gdy odczuwa się, że wykonuje się coraz lepsze transakcje, to daje to wielką satysfakcję.

Mówiąc o szkoleniach SIG nie sposób nie wspomnieć o rodzinnej atmosferze panującej na szkoleniach, olbrzymia w tym zasługa pani Beaty, która jest doskonałą organizatorką, a dla mnie osobiście okazała się nieocenioną przyjaciółką.

Oktawiusz

 

W roku 2011 i 2012 brałem udział w trzech szkoleniach organizowanych przez firmę SIG. Stroną organizacyjną zajmowała się pani Beata Jancewicz, a zajęcia prowadził pan Paweł Szczepanik. Nie jest rzeczą łatwą przekazać część swojej posiadanej wiedzy innym osobom. Jednak pan Szczepanik posiada tą umiejętność, którą popiera jeszcze 
swoim wieloletnim doświadczeniem. Może właśnie ta mieszanka powoduje, że zajęcia te były tak bardzo interesujące. Teoria poparta praktyką zawsze powoduje lepsze przyswajanie sobie wiadomości. Mogę tutaj szczerze napisać, iż zakres mojej wiedzy na temat tradingu giełdowego i wiedzy ogólnej o giełdach jako takich bardzo wzrósł.
Po to żeby brać udział w tych szkoleniach przyjeżdżałem specjalnie z Niemiec do Polski i doprawdy jestem zadowolony. Pani Jancewicz i Pan Szczepanik uzupełniają się doskonale nawzajem i są bardzo przyjemnymi osobami w kontaktach osobistych.Myślę, że się jeszcze spotkamy. Życzę wszystkim powodzenia i zadowolenia.
Georg F. Siekira


Kurs Top trader oraz warsztaty Daytrading na SP500 były prowadzone profesjonalnie i rzeczowo przez Pana Pawła Szczepanika. Bardzo podobało mi się indywidualne podejście do każdego z uczestników oraz to, że w każdym momencie podczas prowadzenia kursów można było zadawać pytania. Prowadzący zawsze dzielił się swoją wiedzą giełdową w sposób nie ukrywający niczego. Bardzo dużo na temat zasad działania giełdy na naszym podwórku oraz różnego rodzaju doświadczeń z nią związanych można było się dowiedzieć na przerwach (szczerze polecam). Przed tymi kursami byłem na trzech innych, ale z tych dwóch, organizowanych przez SIG, wyniosłem najwięcej.

Omówienia on line dla mnie to przede wszystkim utrwalanie, sprawdzanie i stosowanie na żywo zasad i technik, które poznałem na kursach. Jest to pewnego rodzaju kurs, na którym uczestnik widzi wszystkie możliwe warianty, w którym może pójść giełda i konkretne spółki, lecz to on patrzy na rynek według podanych możliwości
i jak po sznurku z łatwością podejmuje decyzje, czy inwestuje teraz w te akcje czy inne lub indeks. Jak mam powiedzieć jednym słowem to rewelacjaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
Paweł R.


Brałam udział w 3 szkoleniach organizowanych przez SIG : TOP TRADER,  DayTrading na S&P500 oraz Warsztatach z Amibrokera. Uczestniczę również w cotygodniowych omówieniach rynku on-line. Wszystkie szkolenia były osobiście prowadzone przez Pana Pawła Szczepanika co według mnie samo w sobie gwarantowało najwyższą jakość. Wiedza zdobyta na tych szkoleniach pozwoliła mi wreszcie odnaleźć własną drogę jak zarabiać na rynku kapitałowym. Pan Paweł nauczył mnie , że rację ma zawsze rynek a my możemy jedynie podążać za nim czytając informacje zawarte na wykresach. Rynek wysyła nam informacje i albo je właściwie odczytamy albo nie. Ktoś kiedyś powiedział, że "Pieniądze przechodzą od inwestorów aktywnych  do cierpliwych" . Uważam ,że tego również uczy Pan Paweł powtarzając , że opłaca się czekać na konkretne setupy i formacje. Szkolenia organizowane przez SIG to pełen profesjonalizm, a Pan Paweł ma niezwykłą umiejętność przekazywania swojej wiedzy innym i co najważniejsze chce się tą wiedzą podzielić z innymi. Uważam, że wszystkie szkolenia organizowane przez SIG to po prostu REWELACJA, a Pan Paweł jest po prostu MISTRZEM w swojej dziedzinie. Polecam.

Beata  


Wielu uczestników spotkań z Panem Pawłem Szczepanikiem pisze o zdobytej wiedzy,nowych umiejętnościach czy szerszym sposobie patrzenia na inwestowanie. Z tymiopiniami zgadzam się całkowicie - chciałbym jednak zwrócić uwagę na coś jeszcze, coabsolutnie zachwyciło mnie na szkoleniach prowadzonych przez Pana Pawła. Powiemwięcej  - skłoniło do tego by powtórzyć już raz odbyte spotkanie. Co ponownie mnietam przyciągnęło? Pasja, zaangażowanie, poczucie misji - wiem, że te określenia mogąbrzmieć nieco górnolotnie, ale w przypadku spotkań z Panem Pawłem same cisną się nausta. Jeśli dodamy do tego świetne przygotowanie merytoryczne i profesjonalizmprowadzącego, to atmosfery takiego spotkania nie można nazwać inaczej niż doskonałą.Pan Paweł stworzył niesamowicie twórczą i inspirującą przestrzeń, w której odkładasię na bok telefony komórkowe, zapomina o grafiku spotkań i po prostu chłonie sięwiedzę, by na sam koniec opuścić salę konferencyjną z poczuciem, że jesteś skazanyna sukces. Zdecydowanie polecam taki zastrzyk inspiracji!

Cezary Małuj, Prezes Zarządu Focus Telecom Polska

Cotygodniowe omówienie rynku Pana Pawła Szczepanika pokazało mi jak w prosty sposób można analizować wykresy i wykorzystać to do własnego tradingu. Osobiście inwestuję na naszej giełdzie od wielu lat i mój warsztat analityczny zmieniał się z czasem. Obecnie wykorzystuję wiele elementów stosowanych przez Pana Pawła w analizie technicznej. Systematyczne uczestnictwo w tych omówieniach traktuję jako okazję do konfrontowania własnych analiz z analizami bardziej doświadczonego "starszego kolegi". Jak na razie efekt tej konfrontacji jest pozytywny dla mnie zarówno w aspekcie edukacyjnym jak i w wymiernych wynikach inwestycyjnych. Wszystkim gorąco polecam udział w Cotygodniowym Omówieniu Rynku. Naprawdę warto.

Krzysztof Ziska, Doradca Inwestycyjny licencja nr 288


Dziękuję za pokazanie mi drogi, jak skutecznie zarabiać na rynku kapitałowym.
Wiedza zdobyta na szkoleniu TopTrader oraz DayTrading SP500 przerosła moje oczekiwania. Paweł pokazał mi, że racje ma zawsze rynek, ja tylko mogę reagować na informacje płynące z wykresu.

Paweł Dobrowolski


Tysiące opinii, setki analiz. WIG wzrośnie czy spadnie. Nikt nie ma szklanej kuli. Nikt nie określi, w którą stronę pójdzie rynek w 100%. Ale jedno jest pewne, Paweł Szczepanik to osoba, która nauczy i pokaże jak należy
czytać informacje zawarte na wykresach.
Uczy, przestrzega i dzięki swoim technikom pomaga w osiąganiu tego co najważniejsze... zysków.
Mtrade


Dotychczas brałem udział w 3 kursach organizowanych przez SIG. Uczestniczę również w cotygodniowych omówieniach rynku on-line.
Początkujący Inwestor (obecna nazwa Wstęp do TopTradera), w którym miałem przyjemność uczestniczyć w kwietniu 2012 roku, przedstawia w praktyczny sposób zagadnienia analizy technicznej – dlatego warto być już wstępnie teoretycznie zaznajomionym z analizą techniczną, aby móc w pełni skorzystać z zagadnień poruszanych na kursie, szczególnie, iż program szkolenia jest szeroki, a czas szkolenia oraz wiedzę prowadzącego, Pana Pawła Szczepanika, lepiej wykorzystać do zadawania pytań praktycznych niż pytać o podstawy, rzadko bowiem inwestor indywidualny ma możliwość nauki od wybitnego eksperta z 20-letnim doświadczeniem na rynku. To po prostu 800 slajdów wiedzy z podstaw inwestowania, okraszonej obficie niezwykle ciekawymi i zabawnymi anegdotami, które nie tylko są miłym przerywnikiem pozwalającym lepiej przyswoić wiedzę, ale również są niezwykle pouczające. Szkolenie to polecam również osobom z dużym doświadczeniem w inwestowaniu, gdyż moim zdaniem odbycie jego jest niezbędne do pełnego zrozumienia zagadnień poruszanych na szkoleniu SIG TopTrader przygotowującym do aktywnej gry… i do zarabiania pieniędzy, tak więc obecność na obu szkoleniach jest wręcz obowiązkowa!


Kurs TopTrader, który odbyłem w maju 2012 roku, to zdecydowanie jedna z najlepszych inwestycji czasowych i finansowych w moim życiu - wiedza nabyta podczas intensywnych dni szkolenia, poznawanie setupów oraz formacji, procentuje w sposób natychmiastowy; a czytanie śladów, które pozostawia rynek, staje się nagle niezwykle proste i przejrzyste. W czasie szkolenia sprawdzamy czy przygotowane przez Pana Pawła Szczepanika stałe układy dają rzeczywiście zarobić, a nie na siłę dopasowujemy teorię do praktyki - podczas nauki z każdym dniem nabieramy przeświadczenia, że to właśnie rynek ma zawsze rację, a my go coraz bardziej zaczynamy rozumieć. Niezwykłą zaletą materiałów przygotowanych przez Pana Pawła jest ich uniwersalizm, strategie te stosować możemy na każdym rynku i do każdego typu instrumentu, niezależnie czy jest to kontrakt, akcje lub też surowce bądź waluty. Poza swoistym warsztatem narzędzi rzemieślniczych, które dostajemy gotowe do ręki i które będziemy używać po prostu do zarabiania pieniędzy, poznajemy także psychologiczne aspekty inwestowania, ale co niezwykle istotne nie od teoretyka, ale od praktyka, jakim jest niewątpliwie Pan Paweł – jego niezliczone przykłady zebrane podczas długoletniej kariery zawodowej maklera oraz analityka dają wiele do myślenia i pozwalają nam uczyć się na błędach innych, toteż istnieje bardzo duża szansa, iż absolwenci tego kursu nie będą zmuszeni to wyrecytowania znanego nam wszystkim powiedzenia: mądry Polak po szkodzie, szczególnie, iż w przypadku inwestycji w akcje czy kontrakty, szkoda może być bardzo bolesna, tak więc powinniśmy koniecznie zapisać się na kurs i nie tylko unikać strat, ale czerpać duże zyski z zastosowania 20-letniej wiedzy wybitnego eksperta Pana Pawła Szczepanika, który to będzie się starał przekazać nam ją w licznych slajdach podczas bardzo intensywnych i pracowitych, ale również arcyciekawych dni szkoleniowych!


Warsztaty SIG z programu do analizy technicznej Amibroker są wręcz obowiązkowe dla absolwentów szkoleń Początkujący Inwestor oraz TopTrader, gdyż nawet praktyczna wiedza bez technicznej możliwości dokonania analizy na niewiele się zdaje, a właśnie podczas tych warsztatów, na które przychodzi się z własnymi komputerami, niezastąpiony Pan Paweł Szczepanik, tym razem świetnie sprawdzający się w roli informatyka, w pierwszej części szkolenia konfiguruje sprzęt, na którym będziemy zarabiać miliony  - wgrywa oprogramowanie, konfiguruje bazy, objaśniania sposób dogrywania danych historycznych oraz rozwiązuje wiele problemów technicznych, które w sposób oczywisty występują na skutek różnic sprzętowych, systemowych oraz posiadania rachunków w różnych domach maklerskich. Druga część warsztatów to już samodzielna praca z Amibrokerem, podczas której poznajemy podstawy pracy z programem, które to w zupełności wystarczają do sprawnego jego obsługiwania oraz wcielania w życie wiedzy i umiejętności traderskich nabytych podczas szkoleń Początkujący Inwestor oraz przede wszystkim TopTrader. Dla absolwentów kursów SIG, wyposażonych kompleksowo w odpowiednią wiedzę oraz oprogramowanie do analizy technicznej, zarabianie na rynkach finansowych stoi już otworem!


Cotygodniowe omówienia rynku on-line oferowane przez Szkolenia z Inwestycji Giełdowych są niezwykle cenne dla absolwentów kursów prowadzonych przez SIG, gdyż nie tylko umożliwiają ciągły kontakt ze sposobem patrzenia na rynek prezentowany przez Pana Pawła Szczepanika, niewątpliwie jednego z najwybitniejszych ekspertów od analizy technicznej w Polsce, ale również utrwalają wiedzę nabytą podczas kursów Początkujący Inwestor oraz TopTrader. Dla osób, które nie uczestniczyły w kursach omówienia są również bardzo przydatne, gdyż istnieje możliwość zgłaszania do analizy wszelkich instrumentów finansowych, poprzez co inwestorzy planujący zainwestować w daną spółkę czy walutę bądź kontrakt mogą się dowiedzieć, czy z punktu widzenia techniki oraz co niezwykle cenne - poprzez pryzmat wieloletniego doświadczenia rynkowego Pana Pawła (nie tylko jako analityka, ale przede wszystkim maklera oraz nadal aktywnego gracza giełdowego) istnieją przesłanki do zainwestowania w dany instrument, co w wielu przypadkach nie tylko uchroni nas od poniesienia strat, ale przede wszystkim może przynieść wymierne zyski, a właśnie osiąganie zysków jest przecież celem inwestowania i przyczyną naszych cotygodniowych spotkań!”
Andrzej, Warszawa

Paweł Szczepanik – jeden z najlepszych Nauczycieli, jakich spotkałem w życiu. Kiedyś zapadło mi w pamięć powiedzenie "Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś o pieniądzach, to ucz się od kogoś, kto ma ich dużo". Ja dodam jeszcze te słowa: Jeśli chcesz być traderem zarabiającym pieniądze - ucz się od MISTRZA. Polecam, pełen profesjonalizm. Pozdrawiam 
Robert Żukowski, Notebook-Center.PL


Brałem udział w szkoleniu TopTrader i muszę przyznać, że było to jednocześnie bardzo ciekawe i wyczerpujące doświadczenie. Przed tym szkoleniem moja wiedza z analizy technicznej była niezła, ale tak naprawdę bazowała jedynie na klasycznych regułach AT, które jakoś niekoniecznie chciały mi się sprawdzać w praktyce. Pan Paweł zaś pokazał AT z zupełnie innej strony - idea setup-ów jest świetna i faktycznie pozwala inwestować z
dużo większą pewnością i mniej emocjonalnie. Materiał przedstawiony na szkoleniu jest bardzo duży i myślę, że każdy musi wybrać coś dla siebie, bo opanować wszystko jest trudno. No i tak jak mówił Pan Paweł trzeba mieć te
setupy i szukać ich na wykresach, czyli patrzeć, patrzeć i patrzeć :)
Ogólnie jeśli ktoś chce inwestować na podstawie AT szkolenie gorąco polecam!
Co do omówień rynku - uważam, że to bardzo dobry pomysł i świetne źródło do powtórzenia materiału z kursu TopTrader plus rewelacyjna rzecz dla osób, które nie mają aż tak dużo czas w tygodniu na przeglądanie spółek, a chcieliby inwestować.
Emil


Uczestniczyłem w wielu szkoleniach pana Pawła - to nauka, którą każdy początkujący inwestor powinien przejść zanim sam nie odnajdzie swojej drogi giełdowej. Szkolenia pana Pawła tym się wyróżniają od innych, że oprócz wiedzy książkowej dostarczają przemyśleń zasadniczych na temat funkcjonowania giełdy. Ogromne doświadczenie pana
Pawła zdobyte z różnych punktów siedzenia :) pozwala na bardzo trzeźwe i racjonalne poruszanie się po rynku. Do tego "kolorowy i kwiecisty" styl prowadzenia szkoleń powoduje, że szkolenia nigdy nie są nudne. Pan Paweł lubi bezpośredni kontakt z grupą i jak się trafi aktywna grupa, to wiele można od p. Pawła "wyciągnąć".

 Uczestniczę w "Omówieniach rynku" prowadzonych przez p. Pawła od wielu lat (jeszcze w formie prezentacji w DI BRE). Omówienia on-line są jakby kontynuacją tych "omówień". Można powiedzieć, że wychowałem się giełdowo na szkoleniach w DI BRE p.Pawła i p.Jacka. Dużo mi to dało. Zawsze twierdziłem, że inwestowanie w szkolenia jest najlepszą inwestycją giełdową. Uczestniczę i będę uczestniczył w szkoleniach pana Pawła, bo uważam, że szeroki ogląd,
doświadczenie, praktyczne wyczucie rynku i umiejętność powiązania wielu aspektów inwestowania, to bardzo silne strony pana Pawła. Mniej oczekuję konkretnych podpowiedzi i zagrań, gdyż uważam, że każdy z nas jest niepowtarzalną jednostką i konkretnego stylu inwestowania musimy dopracować się sami. Omówienia on-line są cennym i potrzebnym elementem codziennego inwestowania, jako podpowiedź/sugestia i wyznaczenie kierunku, a w szerszym wymiarze - jako rozjaśnienie mechanizmów funkcjonowania giełdy.
Wiesiek B

Odbyłam trzy szkolenia w SIG: kurs TopTrader, warsztaty z Amibrokera oraz Daytrading na SP500. Warsztatowy charakter szkoleń oraz praktyczne podejście do omawianych tematów w pełni spełniło moje oczekiwania. Pan Paweł Szczepanik przekazał niezwykle obszerny materiał szkoleniowy nie tylko w sposób jasny i zrozumiały dla uczestników, ale także podzielił się ogromną ilością wiedzy praktycznej, którą nabył podczas wieloletniej pracy jako makler giełdowy. W mojej opinii to najlepsze szkolenia z zakresu inwestycji giełdowych, jakie w tej chwili są dostępne na rynku. Polecam każdemu, zarówno tym, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z giełdą jak i aktywnym jej uczestnikom chcącym usystematyzować i pogłębić swoją wiedzę.
E.P.

Jestem bardzo zadowolony z uczestnictwa w kursie Początkujący Inwestor (obecna nazwa Wstęp do TopTradera). Szczerze mówiąc jestem zły, że tak późno się na niego zdecydowałem, ponieważ dzięki niemu wiem, jakie błędy popełniłem w przeszłości. Oprócz licznych technicznych umiejętności, których bardzo brakowało mi na początku swojego handlu ( kiedy wejść na rynek, do kiedy trzymać akcje, kiedy odpuścić), nabyłem pewną „świadomość inwestora”.
Kurs był bardzo intensywny. Dwa dni teorii, ćwiczeń, pytań, przykładów i wyczerpujących odpowiedzi Pana Pawła. Aby w pełni skorzystać z kursy należy mieć jednak choć trochę pojęcia o giełdzie.
Jedyne czego mi brakowało do pełnej nirwany to laboratoria przed komputerem, jednak zdaje sobie sprawę że wtedy cena kursu była by znaczenie większa.
Pan Paweł doskonale prowadzi zajęcia- interakcje, nalega aby zadawać pytania, było naturalnie i luźno. Nawet poczucie humoru niezgorsze , zresztą tak jak jedzenie serwowane przez hotel w trakcie przerw.
Podsumowując – SZCZERZE POLECAM : intensywnie, na temat, w fajnej atmosferze.
Szymon G.


 

 
 
ZAMÓW
ajax
Zapisano email!
Błąd!